Granaatõun (punica granatum)

Stimuleerib ja uuendab elujõuliselt

Ilu ja tugevuse sõmbol

Paljudes kultuurides on granaatõun tuttav juba tuhandeid aastaid. Ta on pärit iidsest Pärsia impeeriumist, mis hõlmas tänapäeva Kreekat, Türgit, Iraani ja Iraaki. Siiamaani kasvatatakse seda peamiselt Vahemere piirkonnas, Lähis-Idas ja Indias. Juba iidsetest aegadest on nendes kultuurides see puu kui ilu, viljakuse, sensuaalsuse ja tugevuse sümbol. Taim võib kasvada kuni  200 aasta vanuseks. Viimastel aastatel on granaatõuna üha rohkem hakatud kasutama toiduvalmistamiseks ja kosmeetikas.

Teaduslikult tõestatud omadused

Open pomegranate fruit showing kernels

Hinnaline granaatõuna seemnete õli sisaldab rohkelt polüfenoole, mistõttu on tugev antioksüdant ja tal on nahka taastavad omadused. Need looduslikud fütokemikaalid on suurepärased vabade radikaalide vastu võitlejad. Vabad radikaalid on tuntud kui naharakkude enneaegset vananemist põhjustavad ühendid. Granaatõunaseemneõli elustab naharakke, pinguldab ja silub seda loomulikul viisil. Neid positiivseid omadusi on kinnitanud ka arvukad teaduslikud uuringud.

Järjepidev kasv

Granaatõunal on nahale ülimalt kosutav ja taaselustav mõju.
Alates 40. eluaastast saame me granaatõuna positiivsetest omadustest kõige rohkem kasu. Sel eluetapil toimuvad meie naha rakkudes suured muutused - elujõud väheneb ja rakkude taastootmne aeglustub.

Pomegranate crown with seeds - Weleda Open pomegranate fruit shows kernels Pomegranate flowering - Weleda Pomegranate blossom opens - Weleda Not yet ripe pomegranate fruits on tree

Ülemineku meister

Sel ajal pakub granaatõuna väärtuslikku leevendust. Granaatõunaseemneõli stabiliseerib ja lõdvestab nahka, kiirendab naharakkude uuenemise protsessi ning toob esile meie sisemise ja välimise ilu ning harmoonia, julgustades meid vaatama tulevikku rahulikult.