Tooraine päritolu

Alates 1921. aastast on Weleda eesmärk olnud säilitada, edendada ja taastada inimeste tervist. Kõrgeimad kvaliteedinõuded ja hoolikas ressursside kasutus käivad käsikäes. Ligikaudu kolm neljandikku meie taimsetest koostisosadest tulevad mahe- või biodünaamilisest põllundusest või sertifitseeritud looduslikult kasvualalt.

Pikaajaline koostöö ja kvaliteet igal tasandil

Meie tooraine tuleb loodusest ja selle päritolu on mitmekesine. Suur osa - üle 200 liigi - pärineb meie enda ravimtaimede aedadest. Kuid lisaks meie endi põldudele ja looduslikele kasvukohtadele tuleb tooraine meie pikaajaliste tarnijate käest. Suur hulk olulisi koostisosi on pärit suurtest ja väikestest põllumajandusettevõtetest, ühistutest.

Koostöö, mis jääb kestma

Toorainet ostes hoolitseme mitte ainult keskkonna säästmise eest, vaid ka töötajate, tarnijate ja partnerite hoolika kohtlemise tagamise eest.

Tooraine projektid

Õiglased hinnad ja pikaajalised lepingud tagavad suurepärase koostöö Weleda ja kõigi meie partnerite vahel. Meie sotsiaalsed kvaliteedistandardid, mida nimetatakse õiglaseks kaubanduseks, viitavad kogu väärtusahelale ja sisaldavad ka meie tarnijaid. Me teeme koostööd ainult tarnijatega, kes hoolitsevad oma töötajate sotsiaalsete standardite ja töötingimuste eest. Lisaks peavad meie pikaajalised projektipartnerid pakkuma töötajatele õiglast tasu, naiste seisundi edendamist ning pere- ja töötasakaalu edendamist. Need partnerlussuhted kaasavad sageli ka valitsuse arendusorganisatsioone, ülikoole ja ülemaailmseid keskkonnaorganisatsioone.

Boonus: spekulatsioonide väiksem mõju

Loomulikult sõltume ka meie konkurentsivõimelise hinnaga tooraine saamisest, kuid me oleme veendunud, et õiglase tasu pakkumine annab mõlemale poolele pikaajalise ja usaldatava koostöö. Kasulik kõrvalmõju on see, et mõlemad pooled on vähem mõjutatavad turu spekulatiivsetest liikumistest. Parima kvaliteediga tooraine saab välja arendada, õppides üksteiselt usaldusväärset partnerlust, tagades järjepideva kvaliteedi ja vahetades oskusteavet.

Eetilise Ökokaubanduse ühendus

Oktoobris 2011 sai Weledast Eetilise Biokaubanduse Liidu (Union for Ethical Biotrade, UEBT) täisliige, see on mittetulundusorganisatsioon, mis esindab rahvusvaheliselt tunnustatud standardit toormaterjalide jätkusuutliku hanke ja kasutamise kohta. Selle liikmelisusega kinnitas Weleda eetilise äri põhimõtteid ja me otsustasime kandideerida UEBT standardile toormaterjali kogumises. UEBT väärtustab säilimist, loodusliku liigirikkuse jätkusuutlikku kasutamist ja kogu varumisahela partnerite õiglast tasustamist, mis vastab Weleda enda kauaaegsetele põhimõtetele.