Mandel

Alicante, Hispaania
Image of Almond Spain - Almond

Üks leebem ja väärtuslikum õli tundlikule nahale

Orgaaniline mandliõli on oluline koostisosa Weleda tundlikule nahale mõeldud tootesarjas. See on üks laialdaselt nõutud ja hinnatud õlisi nahahoolduses. Alates beebitoodetest kuni täiskasvanute hooldustoodeteni pakub see parimat kaitset tundlikule nahale. Weleda on märganud, et tundliku naha tooteid soovitakse osta üha enam. Tänapäeva moodne ühiskond ja suurened keskkonna saastatus muudab ka meie naha tundlikumaks.  

 

 

Weleda teeb koostööd Manani ühistuga Hispaanias Valencia piirkonnas, kust tarnitakse korrapäraselt mahepõllumajanduslikult kasvatatud mandleid. Alicante linna lähedal asuvates mägedes moodustavad sada mandlipuu kasvatajat Euroopas ühe suurema mandli kasvatamise koha. Weleda ja Manani partnerlus õitseb tänu ühisele maailmavaatele jätkusuutliku arengu ja keskkonnakaitse osas. See on näha nii lihtsas küsimuses nagu vee ökonoomne kasutamine 6000 hektaril maal. Taimekasvatajad Hispaanias toimivad väärtusliku veega säästlikult, sest ületarbimine võib lõpuks põhjustada pinnase sooldumist, erosiooni ja mulla viljakuse vähenemist.

Pühendunud jätkusuutlikkusele

Vähendades veekasutust, näitavad põllumajandustootjad, et nad mõtlevad ettenägelikult, kuid see tuleb teatud hinnaga. Selle piirkonna kasvatajate rühma saagikus on umbes 500 kilogrammi koristatud mandleid hektari kohta, mis on vaid kümnendik sellest, mida saab koristada California istandustes intensiivkasvatuse meetodil. Sellel mägisel maastikul nõuab saagikorjamine palju tööjõumahukat koostööd. Üles on seatud võrgud ja poolid ning kaks kogenud töötajat korjavad iga puu saagi kokku kümne minutiga. Mandli korjamine ei ole nii lihtne, nagu näib - mandleid täis võrgud on väga rasked ja nendega töötamine on füüsilist jõudu nõudev. Kuid põllumehed on tänu oma pikaajalisele partnerlusele Weledaga väga motiveeritud ja nad suhtuvad suure tõsidusega mandlite kvaliteetsesse mandlite tootmisesse ja nõuetekohasesse käitlemisse.

Õrn töötlus

Töötlemise esimesel etapil eemaldavad spetsiaalsed masinad viljalt rohelisese ja veel pehme koore. Seejärel avatakse magusad mandlid väärtusliku tuuma kättesaamiseks. Suur osa Manani ühistu istanduse saagist müüakse kõrgekvaliteedilise orgaanilise mandlina inimestele söömisekskuid ja ligikaudu veerandist põllukultuurist tehakse külmpress mandliõli.

Hinnaline õli puhastatkse ja sellel väljastatakse mahepõllumajanduse sertifikaat enne kui see edastatakse Weleda tootmisüksustele Šveitsis, Saksamaal ja Prantsusmaal. Pärast rangemat kvaliteedikontrolli töödeldakse seda, et saada osa Weleda'i kõige igapäevasematest hooldusvahenditest.

Tutvu teiste projektidega

Kesk-Ungari kuivadel aladel laiuvad päikesekollased päevalillepõllud.

Päevalill Ungaris

Metsik arnika on hinnaline aare. Ravimtaim päikesekollaste õitega on ülitundlik ja kasvab ainult looduslikel niitudel.

Arnika Rumeenias

Koostisaine

Magusmandliõli

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil

Suurepärane ja kerge magusmandliõli on väga nahasõbralik ja eriti sobilik äärmiselt tundlikule, kuivale ja karedale nahale. Magusmandliõli sobib väga hästi imikutele ja väikelastele. Õlis on rikkalikult küllastumata rasvhappeid (nt linoleenhape).