Saialill

Schwäbisch Gmünd, Saksamaa
Map of Germany - Calendula Raw Material

Särav, pehmete õitega saialill on universaalne ravimtaim, mis aitab leevendada vigastusi ja põletikke

Biodünaamiliselt kasvatatud, tugevate raviomadustega saialill on võtmekomponent paljudes Weleda nahahooldustoodetes ja ravimites. Saialille beebisari on vaid üks näide selle kohta, kus see rahustav ja väärtuslik taim on peamine toimeaine. Peamiselt saadakse tooraine Weleda enda, Euroopa suurimast biodünaamilisest ravimtaimede aiast Schwäbisch Gmündist, Lõuna-Saksamaal.
Igal suvel, juunis ravimtaimede aed rikkalikult õitsema. Saialill katab maastiku sadade tuhandete säravate oranžide õitega. See õiemeri on nähtav ühel hektaril maal. Käsitsi korjatakse umbes kolm tonni õisi ja seejärel koristatakse üle neliteistkümne tonni lehti ja varsi. Nendest tehakse väärtuslikke ekstrakte ligikaudu 30 Weleda ravimi ja loodusliku kosmeetikatoote jaoks. 

Valgustades maastikku

Saialill on üks kõige mitmekülgsemaid ja efektiivsemaid ravimtaimi, mida kasutatakse naha loomuliku tervise säilitamiseks. Temas on suur hulk väärtuslikke toitaineid- karotenoide, flavonoide ja triterpenoidseid saponiine. Need on eriti efektiivsed haavade parandajad. Saialille ekstraktid soodustavad vigastatud naha taastumist ja neil on põletikuvastane toime,  see on tõhus suu limaskestade infektsioonide ja külmetushaiguste leevendaja. 

Kvaliteedikontroll

Weleda järgib taimede kasvatamisel biodünaamilise põllumajanduse põhimõtteid. Selle järgi on kõik orgaanilised jäägid täielikult taaskasutatavad ja säilitavad mulla elujõulisuse. Kuna sünteetilisi väetisi ja pestitsiide ei kasutata, siis on tavaliselt palju käsitsi tööd. Näiteks tuleb mulda regulaarselt pöörata, et saialill saaks kätte vajalikud toitained. Saialille õite koristamine toimub samuti käsitsi, et tagada kõrgemia kvaliteediga taimede kasutamine. Tagatud on ka värskus. Korjatud õied viiakse koheselt töötlemisettevõttesse, mis on kohe põldude kõrval.

Siin tootmises  muudetaks päikeselised saialilleõied meie kõige väärtuslikumaks tooraineks.

Tutvu teiste projektidega

Metsikult kasvav arnika Rumeenias.

Arnika Rumeenias

Vastupidavad õied heinamaalt

Silmarohi Saksamaal

Koostisaine

Saialilleekstrakt

Calendula Officinalis Extract

Saialille ekstrakti värvus varieerub kollakasrohelisest kuni pruunikasroheliseni. Saialill sisaldab mitmesuguseid karotenoide, flavonoide ja saponiine. Saialilleekstraktil on rahustav ja naha taastumist toetav omadus.