Silmarohi (Euphrasia)

Reinimaa-Pfalz, Saksamaa
Map of Germany - Euphrasia

Vastupidavad õied heinamaalt

Weleda ravimtaimede hulgas on suur tähtsus silmarohul. Eufraasia õitseb Kesk- ja Lõuna-Euroopa viljatutel ja kuivadel niitudel ning karjamaadel, ulatudes Alpide kõrgematele aladele kuni 2300 meetri kõrgusele. 

Harilik silmarohi on nagu parasiittaim, kasvades ümbritsevate heina taimede ja kõrte juurtes. Ta võtab vett ja toitaineid teistelt taimedelt, kasutades nende elujõudu oma kasvu jaoks. See omadus muudab silmarohu antroposoofilises meditsiinis väga huvitavaks, kuna silmahaiguste ravimisel leevendab ta konjunktiivi, kaotades sissetungija elujõu.

Weleda töötleb igal aastal rohkem kui sada kilogrammi värsket silmarhtu ravitinktuuride jaoks. Silmarohi on kogutud Kagu-Reinimaa loosuslikest kasvukohtadestjärgides  vastutustundliku ja jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtteid.  Kui õitsemise aeg saabub, kogunevad korjajad juulis ja augustis. Nad korjavad ettevaatlikult taimi, et juured viga ei saaks. Kogutud saak saadetakse Weleda töötlemisettevõttesse 24 tunni jooksul ja töödeldakse koheselt. Töötlemisettevõttes purustatakse, pressitakse ja töödeldakse taimed tinktuuriks. Kasutatakse lehti, õisi ja juuri. Sellisel viisil ekstraheeritud tanniinid ja kibedad ained on kahjutu toimega ja mängivad rolli põletikuvastases võitluses, samal ajal kui antibiootikumi moodi käituv glükosiid-aukubiin toimib ka põletiku vastu.

Tutvu teiste projetidega

Biodünaamiliselt kasvatatud, tugevate raviomadustega saialill on võtmekomponent paljudes Weleda nahahooldustoodetes ja ravimites.

Saialill Saksamaal

Unikaalne kuivuse ja niiskuse balansseerija.

Iiris Marokos

Koostisaine

Silmarohu ekstrakt

Euphrasia Officinalis Extract

Silmarohi sisaldab flavonoide, tanniine ja mõrkjaid koostisaineid. Silmarohul on hooldav, kudesid kokkutõmbav ja jõudu andev toime. Silmarohu ekstrakti kasutatakse palju silmaümbruse hooldustoodetes.