Seesam

Jalisco, Mehhiko
Map of Mexico - Sesame

Taastab loomuliku lipiididekihi ja ennetab naha kuivamist

Orgaaniline seesamiõli on mitmesuguste Weleda kehahooldustoodete oluline komponent. Seda lisatakse nii värskendavatesse dušikreemidesse kui ka beebihooldustoodetesse. Taastab loomuliku lipiididekihi ja ennetab naha kuivamist.

Me saame suurema osa mahepõllumajanduslikult kasvatatud seesamiõli Lõuna-Mehhikosse, kus meil onpikaajaline partnerlussuhe kohaliku pereettevõttega Sesajal. See on suurepärane näide sellest, kuidas säästev ärimeetod toob kasu keskkonnale ja kõigile, kes on selle tootmisega seotud. Üle 200 farmeri töötab 1,300 aakril maal, mis on geograafiliselt mitmekesises Mehhikos Jalisco osariigis. 

Usaldusväärne partnerlus

Weleda ja Sesajali vaheline partnerlus keskendub Weleda kõige rangemale keskkonnapoliitikale, klientide kvaliteedinõuetele ja kohalike farmerite elukvaliteedile. Sesaja ettevõttes töötavad farmerid kasvatavad seesamit orgaanilistes tingimustes ja koristatud seemneid töötleb Sesajali enda õliveski. Farmerite palgad on keskmisest kõrgemad, seega on seesamitööstuses töötamine farmeritele, kes töötavad ka banaanide, ananassi ja papaia istanduste juures  kasumlik lisatulu. See usaldusväärne partnerlus tagab põllumajandustootjatele turvalise tuleviku ja ei lase neil rännata suurlinnade piirkondadesse.

Sellest hoolimata ei ole toorainega töötamine lihtne. Meie jaoks on toormaterjalide hankimisel ja töötlemisel kõige olulisem ettevaatlikkus, sest kogu tarneahelast, alates kasvatamisest kuni pakendini, peab see olema täiesti jälgitav. Eraldamaks orgaanilisi seesamiseemneid tavapärasest saagist, märgistatakse need kohe pärast koristust põllul ja põllumajandustootjad märgistavad selle. Guadalajara õlipressimismasinatesse jõuavad selgelt märgistatud seesamiseemned. 

Korjatud käsitsi

Seesam kogutakse peamiselt käsitsi kokku. Neli kuni kuus põllumeest korjavad seesamit umbes aakri (umbes 0,4047 hektarit) suuruselt maalapilt päevas. See on ilmselgelt töömahukas, nii et üks meie suurimaid väljakutseid on suurendada tootlikkuse kasvu ja suurendada farmerite sissetulekut. Sel eesmärgil osteti 2009. aastal kolm kombaini ja kolm traktorit, mis aitasid suurendada farmerite tootlikkust ja sissetulekut. Sesajal töötab ka kaks põllumajandusinseneri, kes - koos põllumajandustootjatega - kasvatavad põlde ja toetavad saagikuse suurendamist. Pinnase kvaliteeti parandatakse, kasvatatakse uusi põllukultuure ja komposti abil väetatakse põlde. Praegu koristatakse saak üks kord aastas, kuid pikas perspektiivis peaks olema võimalik koristada ka teine saagikord, kuival hooajal veebruarist maini.


 

Tutvu teiste projektidega

C-vitamiin ja pakitud päikesepaiste kuldsetes marjades

Astelpaju Itaalias

Iidne taim, mis äratab sisemise jõu ja võitleb väsimusega

Rosmariin Hispaania

Koostisaine

Seesamiseemneõli

Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil

Seesamiseemneõli on täiuslik massaažiõli ja seda kasutatakse kuiva ja küpse naha hoolduseks. Samuti kasutatakse seda ka dušši ja juuksetoodetes. Tal on hea antioksüdeeriv toime, suurepärased nahka hooldavad omadused ja ta on efektiivne aktiivsete toimeainete edasikandja. Seesamiõli sisaldab ohtralt küllastamata rasvhappeid nagu linoleenhapet, samuti fütosteroole ja E-vitamiini (eriti. Gamma-tokoferooli).