Päevalilleõli

Erinevad regioonid nt. Nyalka ja Puszta, Ungari
Map of Hungary - Sunflower
Päevalill (Helianthus) on iidne põllukultuur, mida on kasvatatud juba 2500 eKr. Selle nimi tuleneb kreeka heliosest (päike) ja “anthosest” (lill). Kollaste õite ja tumedate seemnetega moodustab päevalille sideme päikese ja maa vahel, neelates nende jõudu ja säilitades seda väärtuslikes seemnetes.

 

Lopsakas, tugev ja täis seemneid

Tavaline päevalill on mitmeaastane taim ja Asteraceae (daisy) perekonna liige. Kui juured kasvavad kuni kahe meetri sügavusele pinnasesse, ei ole ebatavaline, et taim kasvab kuni kaks meetrit kõrgele. Päevalille tähelepanuväärne omadus on selle võime liigutada oma õit päikese suunas. Nii lehed kui õienupud järgivad päikest idast läände ja naasevad õhtul ida poole. Iga õisik koosneb mitmest tuhandest torukujulisest kettast, mis on paigutatud spiraalidena ja raamitud kroonlehtede ringiga, mida nimetatakse õiekiirteks. Õitsemise ajal õitseb iga päev üks kuni kolm õisikut; mesilaste ja kimalaste tolmeldamine võimaldab päevalillel väärtuslikke seemneid küpsetada.

 

Ungari– istutamisest õlini

Ungari kuiva, steppilaadse maastiku keskel on säravad kollased õied. Need on Ungari mahepõllumajandusettevõtete väljad, kus kasvavad päevalilled. 

Siinsed tingimused on ideaalsed, et päevalilleseemned valmiksid. Pinnas on huumuse ja toitaineterikas ning olemas on piisavalt soojust ja vett. Igal aastal suve lõpus hakkatakse koguma küpsenud seemneid. Seejärel saadetakse need Saksamaale õliveskisse, kus nad on eelnevalt kuumutatud ja pressitud mehaaniliste kruvipressidega, et saada nende väärtuslikku õli. Päevalilleõli filtreeritakse mitu korda, enne kui ta viiakse Weledasse.

Väikesed seemned suure mõjuga

Päevalilleõli on suhteliselt kerge taimeõli, mis ei jäta nahka rasvaseks. See on suurepärane baasõli massaažiõlidele. Päevalilleõli paljud eelised tulenevad küllastumata rasvhapete, näiteks oleiinhappe suurest sisaldusest. Weleda ostab päevalilleõli ainult orgaanilise kvaliteediga. Tuntud oma puhta, toitva omaduse poolest kasutatakse päevalillõli paljudes Weleda looduslikes kosmeetikatoodetes, näiteks granaatõuna- ja kuningakepi toodetes.

 

Tutvu teiste projektidega

C-vitamiinirikkad marjad, mis on täis päikest

Astelpaju Itaalias

Üks kõige leebemaid ja väärtuslikemaid õlisid tundlikule nahale

Mandel HIspaanias

Koostisaine

Sunflower Seed Oil

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil

The pale yellow to clear sunflower oil is a light vegetable oil. It works as a perfect massage oil and it is ideal for the attention of normal and combination skin. Due to its high proportion of unsaturated fatty acids, such as linoleic and oleic acid, it is full of skin caring properties and it is suitable as a carrier oil for active substances.