Ita Wegman

Selge eesmärgiga naine, kellel oli tugev visioon ravitoimingute reformi kohta.

Ita Wegman tõi Weledasse ja sellega seotud ettevõtmistesse mitmeid oskusi. Ta oli erakordse enrgiaga enesekindel inimene, kellel oli suur anne viia teooria praktikasse ja ta oli tihti lõplik kohtunik finantsküsimustes – ta suutis vajaduse korral alati saada nõutava finantseeringu. Ta asutas kliiniku Arlesheim´is ja Kliinilise Teraapia Instituudist sai hiljem Weleda.

Meditsiinilistes küsimustes oli ta Rudolf Steineri lähedane kolleeg ja tema panus antroposoofilise meditsiini loomisse ja selle uued ideed ravi ja praksise kohta olid määrava tähtsusega firma edukaks toimimiseks.

Teedrajav elu

Ita Wegman (22.veebruar 1876 – 4.märts 1943) sündis Lääne-Jaaval, tänases Indoneesias, hollandi koloniaalpere vanima tütrena. Ta tuli 19.sajandi lõpul Euroopasse ja õppis ravivõimlemist ja –massaaži.

 

 Aastal 1902, kui ta oli 26-aastane, kohtus ta Rudolf Steineriga esimest korda ja viis aastat hiljem alustas ta meditsiiniõpinguid Zürichi ülikooli meditsiinikoolis, mis võttis meditsiinialadel juba sageli vastu naisüliõpilasi. Ta sai meditsiinidoktori diplomi 1911. aastal, spetsialiseerudes naiste meditsiinile ja ühines tegutseva arstipraksisega.

 

Olles 1917. aastal asutanud iseseisva praksise, arendas ta vähiravi, kasutades puuvõõriku ekstrakti, järgides Steineri näpunäiteid. See esimene ravim, mille ta nimetas Iscar´iks, arendati hiljem Iscador´iks ja sellest on saanud ametlik vähiravim Saksamaal ja mitmetes teistes riikides.

Antroposoofilise meditsiini keskus ja teraapia kodu on alle ka täna

Aastal 1920 ostis ta maad Arlesheim´is, kus ta avas järgmisel aastal oma kliiniku Klinisch-Therapeutisches Institut ehk Kliinilise Teraapia Instituudi. Hulk teisi arste ühines instituudiga, mis kasvas jõudsalt järgnevate aastate jooksul kui esimene antroposoofilise meditsiini keskus.

 

Siis asutas ta ka teraapilise kodu vaimse puudega lastele,  Haus Sonnenhof, Arlesheim´is. Umbes samal ajal rajas ta koos Rudolf Steineri ja Oskar Schmiedeliga antroposoofilise meditsiini alused ja asutas Weleda firma.

 

Umbes aastal 1923 palus Rudolf Steiner Wegmanil ühineda äsja reformitud Antroposoofiaühingu juhtnõukoguga Goetheanumis Dornach´is Šveitsis. Temast sai ka meditsiiniosakonna juhataja Goetheanumi uurimiskeskuses.

 

Ajas tagasi

Weleda direktor 35 aastat

Oskar Schmiedel on tänapäeval veel tuntud kui suurepärane farmakoloogia tee-rajaja. Tema asutas antroposoofilise laboratooriumi ja alustas kosmeetika- ja ravimitoodete valmistamisega. See oli samuti tema, kes palus Rudolf Steineril pidada meditsiinikursust arstidele – just see, rohkem kui miski muu, pani veerema antroposoofilise meditsiini palli.

Oskar Schmiedel

Ülemaailmne uurimismeetod

Antroposoofia loojaks oli filosoof ja loodusteadlane Rudolf Steiner koos oma sarnaselt mõtlevate kolleegidega. Uurimismeetod on mõjutanud teisi uurimisvaldkondi, kaasa arvatud haridus, arhitektuur, kunst, meditsiin ja Weledas võib olla igapäevaselt selle mõju tunnistajaks.

Antroposoofia

Visiooniga mees

Ennekõike oli Rudolf Steiner kõige mõjukam Weleda intellektuaalne ja vaimne alusepanija. Ta oli uue tervistamisprotsessi visionäär, viies selle edukalt lõpuni alates antropoloogilisest eeltingimustest kuni konkreetsete ravimite ja meditsiiniprotseduurideni.

Rudolf Steiner