Oskar Schmiedel

Oskar Schmiedel, enesekindel mees, kes pani aluse antroposoofiliste ravimite ja kosmeetika tootmisele. Ta oli 35 aastat Weleda direktor.

Dr Oskar Schmiedel (30.oktoober 1887 – 27.detsember 1959) oli apteeker, antroposoof, terapeut, Goethean´i teadlane ja teosoof. Ta õppis keemiat Müncheni ülikoolis ja liitus siis Teosoofia ühinguga.

 

Aastal 1907, pärast Rudolf Steineri loengu kuulamist sai tema eraõpilaseks ja asutas 1912.aastal keemilis-teosoofilise labori, kus taimevärve uuriti antroposoofilisel viisil. Ta asutas 1913.aastal enda laboratooriumi peamiselt kosmeetikatoodete valmistamiseks.

Esimese antroposoofilise ravimi tootmine

Varsti pärast seda palus Rudolf Steiner Schmiedel´il oma laboratoorium Dornach´i üle tuua. Lihtsast kuurist krundil aitas ta esimese Goetheanum´i sisustamisega, kuid samal ajal oli ta juba alustanud oma antroposoofiliste ravimite tootmisega.

 

Alates 1919.aastast algas intensiivne ravimite tootmine, algul dr Ita Wegmani abiga ning hiljem dr Ludwig Noll´iga (1872 – 1930), kellega ta töötas välja suure hulga toidulisandeid.

Weleda direktor 35 aastat

Schmiedel hakkas 1922.aastal vastutama uurimis- ja tootmisosakonna eest Weledas ja 1924.aastal sai temast kogu firma direktor, selline korraldus jäi kehtima kuni tema surmani aastal 1959.

 

Oskar Schmiedel on tänapäeval veel tuntud kui suurepärane farmakoloogia tee-rajaja. Tema asutas antroposoofilise laboratooriumi ja alustas kosmeetika- ja ravimitoodete valmistamisega. See oli samuti tema, kes palus Rudolf Steineril pidada meditsiinikursust arstidele – just see, rohkem kui miski muu, pani veerema antroposoofilise meditsiini palli.

Ajas tagasi

Ülemaailmne uurimismeetod

Antroposoofia rajajaks on filosoof ja loodusteadlane Rudolf Steiner ja tema sama maailmavaatega kolleegid.

Antroposoofia

Visiooniga mees

Weleda vaimne ja filosoofiline asutaja. Tal oli visioon uutest tervenemise protsessidest, viies selle edukalt lõpuni alates antroposoofilistest eeltingimustest kuni konkreetsete ravimite ja meditsiiniprotseduurideni.

Rudolf Steiner