Oskar Schmiedel

Oskar Schmiedel, enesekindel mees, kes pani aluse antroposoofiliste ravimite ja kosmeetika tootmisele. Ta oli 35 aastat Weleda direktor.
Dr Oskar Schmiedel (30.oktoober 1887 – 27.detsember 1959) oli apteeker, antroposoof, terapeut, Goethean´i teadlane ja teosoof. Ta õppis keemiat Müncheni ülikoolis ja liitus siis Teosoofia ühinguga.
Aastal 1907, pärast Rudolf Steineri loengu kuulamist sai tema eraõpilaseks ja asutas 1912.aastal keemilis-teosoofilise labori, kus taimevärve uuriti antroposoofilisel viisil. Ta asutas 1913.aastal enda laboratooriumi peamiselt kosmeetikatoodete valmistamiseks.
Esimese antroposoofilise ravimi tootmine
Varsti pärast seda palus Rudolf Steiner Schmiedel´il oma laboratoorium Dornach´i üle tuua. Lihtsast kuurist krundil aitas ta esimese Goetheanum´i sisustamisega, kuid samal ajal oli ta juba alustanud oma antroposoofiliste ravimite tootmisega.
Alates 1919.aastast algas intensiivne ravimite tootmine, algul dr Ita Wegmani abiga ning hiljem dr Ludwig Noll´iga (1872 – 1930), kellega ta töötas välja suure hulga toidulisandeid.

Weleda direktor 35 aastat
Schmiedel hakkas 1922.aastal vastutama uurimis- ja tootmisosakonna eest Weledas ja 1924.aastal sai temast kogu firma direktor, selline korraldus jäi kehtima kuni tema surmani aastal 1959.
Oskar Schmiedel on tänapäeval veel tuntud kui suurepärane farmakoloogia tee-rajaja. Tema asutas antroposoofilise laboratooriumi ja alustas kosmeetika- ja ravimitoodete valmistamisega. See oli samuti tema, kes palus Rudolf Steineril pidada meditsiinikursust arstidele – just see, rohkem kui miski muu, pani veerema antroposoofilise meditsiini palli.