Ühiskondlik jätkusuutlikkus

Tegutsedes eetiliselt

Weleda vastutab koha eest, kus töö toimub ja inimeste eest, kes osalevad toodete valmistamisel. Püüd ühiskondliku vastutustunde suunas aitab inimesi ja organisatsioone avaldada soodsat mõju arengule, ärile ja ühiskonnale. Ühiskondliku vastutusega firmana me pöörame suurt rõhku töötajate, varustajate ja partnerite turvalisuse, isikliku arengu ja üldise tervise tagamisele. See aitab tagada minimaalsed sotsiaalsed tingimused, õiglased hinnad ja pika-ajalised lepingud.

Eetilise Biokaubanduse Liit

Oktoobris 2011 sai Weledast Eetilise Biokaubanduse Liidu (Union for Ethical Biotrade, UEBT) täisliige, see on mittetulundusorganisatsioon, mis esindab rahvusvaheliselt tunnustatud standardit toormaterjalide jätkusuutliku hanke ja kasutamise kohta. Selle liikmelisusega kinnitas Weleda eetilise äri põhimõtteid ja me otsustasime kandideerida UEBT standardile toormaterjali kogumises. UEBT väärtustab säilimist, loodusliku liigirikkuse jätkusuutlikku kasutamist ja kogu varumisahela partnerite õiglast tasustamist, mis vastab Weleda enda kauaaegsetele põhimõtetele.

 

Alati, kui on võimalik miinimumpalkades kokku leppida, tagab Weleda mõistliku baas-sissetuleku kõigile oma logistikapartneritele. Kolme aasta UEBT audit võimaldab kõigi varustajate järkjärgulist ühinemist. Meie eesmärgiks on pika-ajalised lepingud varustajatega, sest need võimaldavad usaldusväärset planeerimist mõlemal poolel – ning meie logistikapartneritele kindlustatakse siis lisaks õiglase kaubanduse sertifikaat, mis aitab neil turundada oma tooteid laiemalt.

Kogukonnad, partnerid ja aktsionärid.

Weleda hoiab häid suhteid ning teeb koostööd kogukondade ja kohalike asutustega paljudes riikides. Meie töötame koos kohalike partneritega, kes koolitavad korrapäraselt töötajaid ja tasustavad neid õiglaselt. Teiste hulgas ühistu Marokos, mis toodab kõrgekvaliteetset argan õli Weleda granaatõuna nahahoolustoodete sarjale, perefirma Mehhikos, mis toodab seesamiõli mitmetele näonahahooldustoodete sarjadele ja ühistu mandliõli tootmiseks Hispaanias. Selleks, et hoida end kursis muutuvate tingimustega toormaterjalide tarneahelas ja teenustes tervikuna, me jätkame lähedast koostööd varustajate ja aktsionäridega.

Erialane areng ja töö- ning pereelu harmoniseerimine

Ühiskondlik jätkusuutlikkus Weledas tähendab ka oma töötajate eest vastutamist. Weleda näeb end kohana, kus inimesed arenevad ühiste ülesannete kaudu. Juhtide sotsiaalne võimekus on määrav, tagamaks asjalikku, töist koostööd. Alustasime meie ‘Tähelepanu all juhtimine’ programmiga aastal 2013, eesmärgiga tutvustada siduvaid juhtimisstandardeid ning samal ajal pakkuda tuge juhtidele – kõik Weleda juhid läbivad programmi aastaks 2016.

 

Weleda väärtustab 1900 töötaja arenguvõimalusi. Töö- ja pereelu tasakaalustamiseks on kättesaadavad mitmed teenused, kaasa arvatud firma poolt juhitud laste-aiad Saksamaal ja Prantsusmaal.

Võimalused andekatele noortele

Praktikantide ja võimekate noorte toetamine on Weleda jaoks samuti tähtis ja meil on mitu võimalust, kuidas kutseõpe ja koostöö ülikoolidega toob meile uusi oskusi. Praktikandid käivad ühistel ekskursioonidel, näiteks Demeteri farmis, rahvusvahelistes õppekohvikutes, antroposoofia töötubades ning täiendkoolitustel.

 

Saksamaal on praktikandid pidanud ‘noortefirmat’ alates aastast 2013, eesmärgiga tutvuda kõikide etappidega firma asutamisest kuni toote väljatoomiseni. Nad lõid Weleda seebi, mis on juba Saksamaal müügil.

Avasta rohkem

Luues väärtust

Jätkusuutlik majandus on selline, et maakera ressursse ei kasutata kiiremini kui loodus neid taastab. Kasumlikkus on edukate ökosüsteemide ja elujõuliste kogukondade tulem. Tulud jaotuvad õiglaselt. Weleda jaoks on eetiline ja väärtustloov majandus enam kui käibefraas – see on äri südames nagu ka inimesed, kes selle teostavad.

Majanduslik jätkusuutlikkus

Meie kohustused

Meie keskkonna-alane pühendumine hõlmab küsimusi liigirikkuse, toormaterjalide hanke, loodusressursside kasutuse ja jätkusuutliku pakendamise, veekasutuse ja prügi vähendamise ja kasvuhoonegaaside vähendamise kohta.

Keskkonna-alane jätkusuutlikkus