Toetades terve naha arengut

Intervjuu Christina Hinderlichiga

Väikelaste õrn nahk vajab erilist hoolt- see vajab sooja kaitsekihti, mis on rikkalikult niisutatud ning see vajab armastust, mida annab kontakt ema nahaga. Vanemad on sageli ebakindlad,  kuidas esimest korda oma last vannitada või kuidas tema naha eest hoolitseda.  Christina Hinderlich meie ämmaemand, annab mõned vastused nendele tähtsatele küsimustele. 

Millist hooldust vajab beebi kohe pärast sündimist?

CHRISTINA HINDERLICH: Mulle meeldib sellele küsimusele vastata fraasiga "kvaliteet on tähtsam kui kvanititeet". Kvaliteetne, looduslik taimeõli ja mähkmetkreem on suurepärane nahahoolduse komplekt. Mul on olnud häid kogemusi saialillega. Saialilled neelavad palju päikesevalgust ja soojust ning tänu oma tugevale, jõulisele struktuurile aitavad kaasa naha arengule. Saialillel on nahale rahustav mõju. Ka orgaaniline seesamiõli on hea õrnale nahale. Ta on väärtuslike polüküllastumata rasvhappeterikas, mis aitavad nahal moodustada loomulikku hüdrolipiidide kihti. 

 

"Kvaliteetne orgaaniline taimeõli toetab tervisliku naha arengut."

Millal alustada vastsündinu vannitamist?

CH: See on hea, et enam beebisid ei vannitata haiglates kohe pärast sündimist. Piisab kui õrnalt eemaldatakse veri ja vedelikud. See on ülioluline, et beebi nahalt ei eemaldata erilist, looduslikku võiet. Kui beebi sünnib, siis on armastav nahk-naha kontakt oluline. Juba esimesel tunnil tekib tugev, lähedane side vanemate ja beebi vahel. Last tuleks soojendada ja lubada kohaneda rahulikus õhkkonnas.

 

Hea aeg esimeseks vanniskäiguks on siis, kui kuivanud nabanöör ära kukub. Enne seda on tõesti piisav, kui beebit pesta igapäevaselt niiske lapiga jakasutada paar tilka saialilleõli mähkmepiirkonnas, kätel ja näol. Pärast esimest nädalat, muutuvad ka vanemad enesekindlamaks ja suudavad oma vastsündinuid hoida nii,  et esimene vanniskäik mööduks lõdvestunult. 

 

Saialille rahustav vannipiim  on testitud vannitoode. See sisaldab saialille ja tüümiani ekstrakte ning laukapuu ploomimahla. Meresool puhastab ja tüümianil on imeline soojendav  ja rahustav omadus. See vannitoode on ideaalne igas vanuses lastele. See soojenndab ja lõõgastab.

Kui tihti peaks beebit vannitama?

CH: Imikuid ei ole vaja vannitada iga päev - üks või kaks korda nädalas on piisav. Kui pere on väga rahutu või stressis uue, igapäevaelu korralduse pärast, siis piisab ka kui pesta beebit voolava vee all põhjalikult.

 

Kas vastsündinute kehal võib kasutada õlisid?

CH: Kuna vastsündinuid kaitsev lootevõie on jäänud vaid mõnedesse voldikestesse, siis kiiresti imenduv, kvaliteetne taimeõli toetab igati beebi tervisliku naha arengut. Looduslik taimeõli aitab nahale moodustada kaitsebarjääri. Soojuse tasakaalu toetab ka sooja õliga tehtud massaaž.

 

"Beebisid ei pea vannitama iga päev - üks või kaks korda nädalas on piisav."

Kuidas hooldada beebi kuiva nahka?

CH:  Lootevõidega nahk koorub helvestena maha tavaliselt esimese 14 päeva jooksul pärast sündi. See koorumine on kõige sagedamini märgatav rinnal ja kõhul. Parima hoolitsuse tagab kõrge kvaliteediga taimne õli. Kui teie lapsel on sügeluse märke, siis Saialille rahustav vannipiim tüümiani ekstrakti ja meresoolaga aitab leevendada seda ebamugavustunnet. Pärast seda õlitada nahka lõhnastamata Saialilleõliga.

Kas valida tavalised lastehooldustooted või ülitundliku naha hooldustooted?

CH: Ka siis kui teie peres ei ole esinenud atoopilist dermatiiti või muud atoopiline haigust, siis soovitan vanematel sellegipoolest valida kõrge kvaliteediga looduslikud tooted. Kuna laste naha kaitsekiht ei ole veel täielikult välja arenenud, siis ei peaks kasutama tooteid, mis sisaldavad sünteetilisi lisandeid, mineraalõlisid või muid nafta jääkprodukte. 

Kui ei ole märke ülitundlikust nahast, siis sobib vastsündinute nahahoolduseks kasutada Saialille hooldustooteid.  Juhul kui beebi nahal esineb atoopilist dermatiiti, ekseemi või allergiaid siis sobib nahahoolduseks hästi lõhnaainete vaba Valge kassinaerise hooldussari- Valge kassinaerise näokreem, ihupiim ja mähkmepiirkonna kreem

Saialilleõli

Orgaaniline saialilleõli õrnale beebi nahale

Saialille beebikreem tsingiga

Kaitseb tundlikku nahka haudumise ja happelise niiskuse eest

Valge kassinaerise näokreem

Rahustab ja leevendab atoopilisest dermatiidist ja naha kuivusest tingitud vaevusi

Valge kassinaerise mähkmekreem

Ülitundliku ja allergilise naha hoolduskreem, sobib kasutamiseks beebi esimesest elupäevast

Valge Kassinaerise kehapiim

Õrn hooldus beebi ülitundlikule ja atoopilisele nahale