Beebi naha saladus

Meeleorgan ja kaitsekiht

Väikelaste nahk on väga tundlik, õhuke ja vajab erilist kaitset. Pärast sündimist jääb beebi ilma oma ema keha kaitsvast ja ümbritsevast soojusest. Ainus kaitsebarjäär beebi ja välismaailma vahel on tema enda nahk. Sellepärast vajab nahk erilist hooldust, et täita oma olulist rolli.

Beebide naha eripära

Väikelaste nahk on viis korda õhem kui täiskasvanutel, mis tähendab, et see absorbeerib aineid kiiremini ja reageerib tundlikult keskkonnale.

Tegelikult beebi nahk on veel arenemisjärgus ja sarvkiht pakub järk jsuuremat kaitset välismõjude eest. Nahka kaitsev happemantel ehk hüdrolipiidkiht ja barjäärifunktsioon peab ka välja arenema. Ja kuna higinäärmed ei ole veel täielikult välja kujunenud, siis väike keha võitleb soojuse tasakaalu reguleerimise eest. 

Pärast sündi vajavad imikud sooja kaitsekihti, samuti hingavatest materjalidest riideid ning ka eriti õrna hooldust ja armastavat otsest kontakt ema-isa nahaga. Lähedane kontakt beebiga aitab kaasa lapse tervele arengule.  

 

"Teie beebi õpib maailma tundma läbi oma naha. Iga puudutus annab lapsele uue tunnetuse elust. "

Millist hooldust beebi nahk vajab?

Oluline näpunäid: esimese paari kuu jooksul ei tohiks hooldustoodetega liialdada. Palju on võimalik vältida - näiteks beebi vannivesi ei pea bahutama. Üks vannitamiskord nädalas saialille puhastava või rahustava vannipiimaga on esimese paari kuu jooksul kindlasti piisav ja muudel päevadel saate beebit pesta pehme niiske lapiga. Pärast pesemist või vannitamist võib kasutada saialille ihupiima , mis kaitseb beebi nahka ja annab sellele niiskust. Mähkmepiirkond on beebi kõige tundlikum kehaosa. Soe ja niiske keskkond soodustab bakterite kasvu ning mähkmelöövet.


 

Enne iga mähkmevahetust on vajalik nahk puhastada sooja veega või pehme, niiske lapiga ja seejärel võib puhtale mähkmepiirkonnale lisada paar tilka hooldavat saialilleõli . Lubage oma beebil olla ka ilma mähkmeteta. Saialille beebikreem tsingiga kaitseb happelise niiskuse eest ja aitab ennetada haudumist ja mähkmedermatiiti.

Milliseid koostisaineid võib kasutada

Kuna väikelaste nahk on eriliselt õrn, siis tohiba kasutada vaid selliseid tooteid, mille koostisained on spetsiaalselt kohandatud nende vajadustele. Parim beebi nahale on kõrge kvaliteediga looduslikud koostisained. Weleda tooted sisaldavad külmpress taimeõlisid, mis on koostise poolest naha enda hüdrolipiidkihile sarnane. Tooted moodustavad õrna kaitsekihi, lastes nahal samal ajal hingata. 

Weleda beebihooldustooted sisaldavad ainult kõrge kvaliteediga koostisained, mis toetavad väikelaste õrna naha arengut.

“Beebide nahk on väga eriline ja õrn. See vajab palju soojust ja kaitset.”

Saialille hoolduspiim

Õrn , niisutav ja rahustav ihupiim tundlikule nahal

Saialilleõli

Orgaaniline saialilleõli õrnale beebi nahale

Saialille beebikreem tsingiga

Kaitseb tundlikku nahka haudumise ja happelise niiskuse eest