Ravimite valmistamisprotsess

Kõrgkvaliteetsed materjalid ja unikaalne valmistamisprotsess tagavad esmaklassilised ravimid

Meie ravimite tootmisel kasutame alati ainult kõrgeima kvaliteediga ja kindla päritoluga toormaterjale. Selle suurepärase taseme hoidmiseks kasvatame ise oma ravimtaimed meie ravimtaimeaedades. Meie ravimite töötlemine vastab farmakopöadele, samas kui meie ainulaadne valmistusprotsess põhineb kolmel teguril: eriline rütmiline protsess, järkjärguline kuumutamisprotsess ja meie unikaalne metallide ja mineraalide käitlemine. 

Kõrgeima kvaliteediga tooraine meie aedadest

Antroposoofilises meditsiinis on aine koostisosad olulised oma teraapiliste omaduste tõttu, samuti ka nende päritolu ja edasine töötlus – terve aine eluring. Kõige tähtsam on selle kvaliteet, millest kõik tuleneb – suurepärane kvaliteet, puhtus ja autentsus on kõigi meie rohtude ainete puhul kõige olulisemad. 

Partnerships for plants that can't be cultivated

Selle tagamiseks on Weledal enda ravimtaimede aiad, mille hulgas on Euroopas suurim - 180 ravimtaimeliigiga 16 aakril biodünaamiliselt kasutataval maatükil. Nende taimede ravitoimelised ained ühendatakse Weleda ravimites, kuid me ka edendame ökoloogisi ja kontrollitud ravimtaimekasvatuse projekte ümber maailma : mõnede koostisosade jaoks kontrollitud kasvualal, kus looduslikke koostisaineid saab koguda usaldusväärsetes tingimustes.

 

Muud vajalikud materjalid antroposoofiliste ravimite jaoks võivad olla anorgaanilist, loomset või metallilist päritolu. Nende toormaterjalide ehitus on ravimite tootmiseks sama tähtis. Metalle ja mineraale, mida me kasutuseks vajame, ei osta me sisse valmiskujul, vaid valmistame ise looduslikust algolekust.

Ravimite valmistusviis

Kui oleme kogunud oma kõrge kvaliteediga toormaterjalid, siis on ravimitöötlemisprotsessid, mille nad läbivad, ning erilised retseptid, mille koostises nad esinevad, täpselt sama olulised, et saavutada Weleda ravimite kvaliteet ja tõhusus. Kõigepealt me järgime truult vastavaid farmakopöasid, kui töötleme toormaterjalid ravimiteks – need sisaldavad kvaliteedinõudeid ja valitsusinstitutsioonide korrapäraseid kontrolle.

 

Toormaterjalidest võetakse sageli näidiseid ja neid kontrollitakse, et poleks saastumist pestitsiidide ega raskemetallidega ega ei esineks näiteks baktereid või seeni.

Toormaterjali töötlemise kolm faasi

Weledas saame eristada kolme etappi toormaterjalide töötlemisel – eriline rütmiline töötlusviis, järkjärguline kuumutamisega töötlus ning unikaalne metallide ja mineraalide kasutamisviis. Meil on ka kolm unikaalset töötlusprotsessi, mis on omased üksnes Weledale : metallipeegel, metallide "taimestamine’"ja Rh-meetod.

Metallipeegel

Metallipeegel on konkreetse metalli "noorendav hooldus". Selleks töötlusprotsessiks muudetakse metall vedelaks ning seejärel aurustatakse vaakumis järkjärgult kuumust lisades. Selle käigus metall peegeldub metallipeeglina klaasanuma seintele. Metalli, mis võib olla miljoneid aastaid vana, puhastatakse ja noorendatakse, nii et "uus" metall on oma toimelt aktiivsem ja liikuvam kui ‘"vana" metall.

Metallide "taimestamine"

Metalli ‘taimestamiseks’ valmistatakse lahustuv preparaat maagist või looduslikult esinevast metallist. Seda kasutatakse mulla ‘väetisena’, milles ravimtaime saab kasvatada. Taim koristatakse ja kompostitakse õitsemisajal ning järgneval aastal väetab see kompost uut sama taimeliigi peenart.

Seda protsessi korratakse veel kord ning seejärel kolmanda põlvkonna taim töödeldakse ravitooteks. Elutust metallist on saanud eluprotsessi osa ja teda on seega väestatud ja talle on antud liikuvus.

Rütmimeetod (Rh)

Rütmimeetodi (Rh) abil toodetakse veepõhiseid preparaate värsketest taimedest. Pressitud mahla kuumutatakse hommikuti pidevalt 37°C ja raputatakse rütmiliselt. Õhtul jahutatakse see 4°C ning raputatakse uuesti rütmiliselt. Kui tulemuseks saadav fermenteeritud toode kinni korkida ja jahedas säilitada, pole säilitusaineid vaja.

Rütmilisi (Rh) vesilahuseid on saadaval ainult 20ml väikepakendis, sest avatud pakendil on lühike kasutusaeg. See meetod on väga sobiv laste ravitoodete valmistamiseks, nii välditakse alkoholi kui säilitusaine kasutamist.

Loe rohkem holistilise tervise kohta

Tervis on järjepidev protsess

Salutogenees kui teadus tervise arengust keskendub teguritele, mis toetavad inimese tervist, vastandina nendele, mis haiguse põhjustavad.

Salutogenees

Integreeritud meditsiini süsteem

Antroposoofiline meditsiin hõlmab holistilist lähenemist ning see põhineb tavameditsiini süsteemil ja antroposoofilistel ravimitel.

Antroposoofiline meditsiin

Tasakaalu taastamine

Antroposoofilise meditsiini raviprotsess põhineb nelja korraldusprintsiibi tasakaalul.

Teraapia meetodid