Elu aasta-ajad

Weleda filosoofias on vanemaks saamine loomulik – me ei taha seda peatada ega muuta kedagi nooremaks.

Selle asemel tahame, et meie kliendid tunneksid end mõnusalt ja näeksid head välja, julgustades nende sisemist ilu säravalt avalduma igal eluetapil. Seesmise kiirguse väljapoole paistmine on meile väga tähtis.  

Elu muutub järjepidevalt

On väga hästi teada ja niivõrd ilmne, kuid me sageli ei märka seda looduslik elu meie ümber on pidevas rütmilises muutumises ja arengus. Justnagu aasta-ajad väljendavad looduse perioodilisust, nii osalevad ka meie kehad pidevas reeglipärases muutumise rütmis. Kui seitsme-aastane periood saab täis, uuendavad end meie keharakud ja iga seitsme aasta järel on meie teadvusel võimalus põhjalikult areneda.

Antroposoofia räägib neist seitsme-aastastest tsüklitest , mis jagavad meie elu, ja näitab, kuidas erinevaid inimlikke aspekte võib avaldumas näha sedamööda, kuidas neist etappidest läbi tuleme.

Loe lisa:

> Vanus 21-28

> Vanus 28-42

> Vanus 42 - 56

> Vanus 56+

Füüsilisest muutumisest ja kasvust spirituaalse teadlikkuseni

Antroposoofia räägib neist seitsme-aastastest tsüklitest , mis jagavad meie elu, ja näitab, kuidas erinevaid inimlikke aspekte võib avaldumas näha sedamööda, kuidas neist etappidest läbi tuleme.

Esimestes seitsme-aastastes perioodides (vanus 0-21), areneb keha beebieast täiskasvanuni. Kui see kehaline faas on täielik, järgneb kolm seitsme-aastast perioodi (vanus 21-42), kui meie vaim või hing areneb. Sellel perioodil küsime endalt kes ma olen ? Kuidas ma tahan elada ? Mis teeb minust erilise oma eelistustes ja võimetes ? Vanusevahemikus 42st 63nda elu-aastani arenevad järkjärgult mõistus ja niinimetatud ´kõrgem mina`. Sellel vanuseperioodil oleme üha enam teiste inimeste teenistuses ja positsioonil, mis võimaldab jagada oma teadmisi, et toetada ja juhtida teisi. 

Need muutused ei toimu alati iseenesest või rahu ja rahuloleku olukorras. Vahel on vaja murranguid ja kriise, et edendada isiklikku arengut. Mis on hea uudis ? Kui tegeleme nende muutustega teadlikult, andes endale aru, et need toimuvad, on meil suur võimalus anda oma eludele aktiivselt uus suund.  

Elu äärmuste vahel

Mida vajab nahk vanusevahemikus 21-28 aastat

Noored täiskasvanud on oma elu kõige värvikamas faasis. Lõpuks on nad piisavalt iseseisvad, et avastada, mida maailmal on neile pakkuda ja nende jaoks paljud asjad muutuvad. Selles faasis me vaheldumisi vibreerime avastamise erutuse ja turvalisuse soovi vahel. See pidev kõikumine avaldub sageli nahal, mis võib muutuda kuivaks ja õrnaks, kuid samuti ebapuhtaks ja põletikule vastuvõtlikuks. 

Iirise lillel on looduslik anne tasakaalustada äärmusi. Vars reguleerib niivõrd hästi niiskust, et taim tunneb end soos kasvades hästi, kuid oskab kergelt üle elada ka äärmuslikke põuaperioode. Juhttaimena sellele meie nahahoolduse vahemikule, annab iiris just need omadused noorte täiskasvanute kehahooldusse. Ta toetab naha omadust ise kohaneda, lihtsustades tervisliku tasakaalu taastamist.   

Iris Tagespflege

Iirise niisutav päevakreem

Naha niiskustasakaalu reguleeriv kreem vanusele 20+ – kuivale ja väga kuivale nahale
Iris Feuchigkeitspflege

Iirise niisutuskreem

Looduslik niisutuskreem normaalsele, rasusele ja kombineeritud nahale. Sobilik nii päeva- kui ka öökreemiks
Iris Nachtpflege

Iirise niisutav öökreem

Rikkalik öökreem kuivale ja niisutust vajavale nahale - sobilik vanusele 20+

Elu täisõies

Mida vajab nahk vanusevahemikus 28-42 aastat

Kui jõuame 30 aasta vanusesse, leiame, et elul on sügavam tähendus. See pole lihtsalt kogeda niipalju, kui võimalik, vaid avaldub pigem kogetu kvaliteedis ja mõjus. Töö, pere, vaba aeg, sõprussidemed me tegeleme sel eluperioodil paljude väljakutsetega üheaegselt. Emotsionaalselt liigume noorusliku ohjeldamatuse ja täiskasvanuliku meelerahu vahel. Meie nahk kogeb samasuguseid muutusi see on endiselt noor ja elastne, kuid on ka avaldunud esimesed märgid kortsudest ja nahk ei kohane enam pingeseisundiga nii kiiresti kui varem.

Sellel eluperioodil pakub ilus kibuvits väga vajalikku tasakaalu ja uuendamist. Kibuvits on õrn ja tugev samaaegselt, ühendades vastandeid ja tasakaalustades kõikumisi. Meie Kibuvitsa näo- ja kehahooldussarjadel toetab muskaatroosi seemne õli naha struktuuri ja aitab säilitada selle niiskust. Õrnalt tugevdab kibuvits ka nahka, nii et esimeste kortsude arv väheb.
 

Roosi pehmendav päevakreem

Päevakreem, mis kaitseb enneaegse vananemise eest. Efektiivne kreem vanusele 28+

Roosi pehmendav öökreem

Rikkalik öökreem turgutab, toidab ja silub

Roosi pehmendav silmaümbruskreem

Lõhnastamata kreem õrnale silmaümbruse nahale, sobilik vanusele 28+

Roosi pehmendav niisutuskreem

Õrn niisutuskreem, mis silub ja kaitseb. Vanusele 28+

Elu oma kõigis aspektides

Mida vajab nahk vanusevahemikus 42-56 aastat

Kui saame vanemaks, suureneb kogemuste hulk. Me oleme oma elu sisse seadnud, seisame kindlalt kahe jalaga maa peal, oleme elu keskmes ja meil areneb isiklik sarm – mida võime nimetada ´iseloomuks´. Kui varem elus me pöörasime pilgud peamiselt tulevikule, siis nüüd saame enam teadlikuks oma mineviku tähtsusest. Kuid see eluetapp ei ole paigalseis, pigem on see keskpunkt, kus võivad ilmneda taaskord uued suunad.

Granaatõun on taim, mis peegeldab seda tasakaalus olekut ideaalselt. Selle puu arengufaasid ei järgne üksteisele, nagu teistel taimedel, vaid on vahelduvad ja kattuvad. Igal eluetapil on nii minevik kui tulevik väljendunud taime kasvuprotsessis. Seetõttu on granaatõuna aktiivsed toimeained nii hästi sobivad selles vanuses nahale. Nüüd hakkab nahk hoidma vähem niiskust, muutub kuivaks kiiremini ja kaotab oma tugevust ja elastsust. Meie Granaatõuna näohoolduse ja kehahoolduse sarjad võimaldavad nende muutustega suurepäraselt kaasas käia, toetades naha noorenemist ja aktiviseerides rakkude uuenemise.

Granaatõuna pinguldav päevakreem

Uuendab ja kaitseb, muudab naha säravaks. Sobilik vanusele 38+

Granaatõuna pinguldav öökreem

Tõhus pinguldav öökreem kaitsvate antioksüdantidega, sobilik vanusele 38+

Granaatõuna pinguldav näoseerum

Intensiivne seerum, mis pinguldab ja kaitseb nahka

Granaatõuna pinguldav silmaümbruskreem

Spetsiaalne lõhnaainete vaba kreem õrnale silmaümbrusele, sobilik vanusele 38+

ümberorienteerumine ja uued algused

Mida vajab nahk pärast 56 eluaasta täitumist

Pärast mitmeid kümnendeid väldanud täielikku osalemist igapäevaelus, leides eneseteostust pere- ja töökohustuste organiseerimisel, otsivad paljud meist nüüd uut mõistuslik-hingelist väljundit oma elule. Nüüd, kui viimaks leiame rohkem aega iseendale, saame nihutada fookuse `Ma pean´ pealt `Ma saan` või `Ma tahan` peale. Küps naine alustab eemaldumist oma varasemast igapäevaelust ja haarab kinni avanevatest võimalustest. Ta usaldab oma kogemusi ja intuitsiooni, et elada uutmoodi elu erilise isikupäraga inimesena.

Kuldõieline kuningakepp on samuti iseseisvunud tavalisest taimemaailma rütmist, õitsedes, kui öö saabub. See taim toob välja küpse naise uuenenud eneseteadvuse, toetades naha tervist ja ja lastes isikupäral ilmneda. Kuningakepp töötab käsikäes küpse nahaga – kalduvusega kuivusele, pinge ja kortsudega – pakkudes taastavaid impulsse, mis ergutavad, tasakaalustavad, annavad uut jõudu naha pealispinnale ja aitavad välja areneda uut tüüpi säral.