loodus

Lavendel

Lõõgastuse maagia aitab rahustada keha ja hinge

Lõõgastuse maagia aitab rahustada keha ja hinge

Sügav sinakas-lillad väljad ulatuvad niikaugele kui silmaga näha. Sooja tuul puudutab õienuppe ja hajutab intensiivne lavendli lõhn ülei vaikse  maastikku. Tüüpiline puhkuse stseen Prantsuse Provences? Aga, ei pruugi - sest mustal Moldova mullal kasvab lavendel ka väga hästi. Me teeme koostööd 200 Moldova põllumajandusettevõtjaga ja nende saagist saame meie aromaatse lavendli eeterliku õli, mis annab rahustava lõhna paljudele meie toodetele.

Aroomiteraapia klassik

Hõbedaste kitsaste lehtedega põõsastaim on hinnatud ammustest aegadest, oma lõõgastava ja rahustava toime poolest. Nimi lavendel pärineb ladina keelsest sõnast "lavare", mis tähendab "pesta". Näiteks Egiptuse vaarao Tutanhamoni  hauast leiti anum seguga, mis lõhnas nagu lavendel isegi 3000 aastat hiljem. Vanad egiptlased võisid kasutada lavendlit muumiate balsameerimisel.

Lõõgastab kogu keha

Aroomiteraapias nimetatakse lavendel tõeliseks klassikuks. Sügavat sinivioletset värvi rõõmustab silma ja selle eeterlik õli rahustab kesknärvisüsteemi. Tegelikult, lavendlil on lõõgastav mõju kogu kehale - selle komponendid aitavad leevendada närvilisust, unetust, krampe ja isegi südame-veresoonkonna haigusi ning seedehäireid. Selle iidse ravimtaime reguleeriv toime tasakaalustab keha ja hinge pärast ärevat päeva. Inimesed, kel on raske välja lülituda ja öösel uniuda võiksid võtta vanni, milles on lavendli õli või dušši lavendli dušikreemiga. Massaaž lavendli lõõgastava kehaõliga rahustab ja toob hea une.