loodus

Astelpaju

Jõuline kuldne mari energiat ja elujõudu andvate omadustega

Jõuline kuldne mari energiat ja elujõudu andvate omadustega

 

Astelpaju on ellujääja ja teerajajaks, kes vajab vähe, et areneda. Kangekaelselt on ta paksud juured klammerdunud kivisele, viljatule pinnasele. Kogu selle kasvutsükli jooksul näitab astelpaju võimet ühendada elu ja jõudu. See kajastub ka juurestikus, mis levib kuni 12 meetri raadiuses. Astelpaju võib kasvada viljatus pinnases, kuid päikesevalgu on tema jaoks ülioluline.

Astlaline põõsas, arvukate lehtedega on tõeline päikesekummardaja. Säravad punakas-kuldsed marjad neelavad päikesesära ja ammutavad sellest jõudu. Need raskesti korjatavad marjad on palju enamat kui lihtsalt ilus vaadata. Tänu suurele C-vitamiini sisaldusele tugevdadavad nad inimese keha nii seest- kui ka väljastpoolt.

 

Immuunsussüsteemi tugevdaja

Vastupidavus on astelpaju kõige ilmsem tunnus. Kirkad marjad sisaldavad erakordselt palju C-vitamiini ja ka vitamiin B12 (kobalamiin), mis on eriti oluline taimetoitlastele. Külmal ja pimedal ajal saab meie immuunsussüsteem erilist kasu päikesevalgust salvestanud marjadest, sest need aitavad tugevdada meie organismi ja  suurendavad üldist energiataset. 

Päikese sõber

Astelpaju on ka tõeline ilu ekspert. Rikkalik õli kaitseb nahka ja tugevdab tema barjäärifunktsioon. Suur linool- ja linoleenhape, palmitolehape ja vitamiin E rahustavad nahaärritusi. Karotenoidid annavad astelpajuõlile oranžikas-punase värvi. Taime eriline suhe päikese, õhu ja soojusega teeb astelpaju eriti sobivaks, et vältida päikesest tingitud nahakahjustusi.

 

Värsekndav, elujõudu andev dušikreem looduslike orgaaniliste õlidega
200 ml
Kerge ja kiiresti imenduv kätekreem kuivale nahale
50 ml