Kuidas antroposoofiline meditsiin töötab

Weleda ravimid on loodud selleks, et aidata teie kehal end ise aidata. Nendes sisalduvad toimeained pärinevad taimedest, mineraalidest ja metallidest, millest osa töötleme väga eriliste meetoditega.

Mis on antroposoofiline meditsiin?

Antroposoofiline meditsiin on integreeriv meditsiin, mis keskendub patsiendi terviklikele vajadustele. See on seotud kahe meditsiini koolkonnaga: ühelt poolt teadusliku, tavameditsiiniga oma meetodite ja tulemustega ning teiselt poolt antroposoofia vaimse teadusliku teadmisega. Need kaks lähenemist käivad käsikäes. Inimene ei koosne ju ainult kehast, vaid ka hingest ja individuaalsest isiksusest. Tervenemine, nagu me seda näeme, ei seisne ainult sümptomite vastu võitlemises, vaid ka teie individuaalse tervikliku tee toetamises terveks saamise suunas. Meie ravimid on loodud selleks, et tugevdada teie organismi võimet ennast ise tervendada.

Säästev ja ökoloogiline

Antroposoofiline meditsiin püüab aidata nii inimesi kui ka planeeti. Kohtleme loodust austusega, järgides oma farmaatsiaprotsesside keskmes olevaid ökoloogilisi põhimõtteid. Meie vastutus algab toorainest ja jätkub patsientidega. Me võtame selle vastutuse veelgi kaugemale, pöörates tähelepanu oma toodete biolagunevusele ja sellele, kuidas jääkmaterjale saab õigesti utiliseerida. Meie ravimid on valmistatud loodusest pärit toimeainetega keskkonnasõbralikul, ressursse säästval viisil ning lugupidavas koostöös meie partneritega.

Sa oled osa loodusest

Loodusel on võimas tervendav jõud. Seda jõudu leiad mitte ainult ravimtaimedest, vaid ka enda seest. See on koht, kus Weleda ravimid tulevad appi. Need on loodud mitte ainult sümptomite kõrvaldamiseks, kasutades aktiivseid looduslikke koostisosi, vaid ka selleks, et tuletada teie kehale meelde tema loomulikku isetervenemisvõimet ja neid aktiveerida. Weleda ravimite kvaliteet ja tõhusus ei ole ainult meie looduslike toorainete ja spetsiaalsete koostiste tulemus, vaid ka meie tootmismeetodid, millest mõned on ainulaadsed protsessid, mida kasutab ainult Weleda.

Ravimtaimed – värskelt korjatud ja töödeldud

Paljusid ravimtaimi kasvatame ise, järgides biodünaamilise põlluharimise põhimõtteid. Meie tinktuuritootmine asub meie ravimtaimeaiast vaid mõne sammu kaugusel. Kohe pärast koristamist tuuakse värsked taimed käitisesse töötlemiseks.

Seemnest taimeni, saagikoristuse ja töötlemiseni kuni farmaatsiaprotsessini: iga üksikute etappide eesmärk on muuta selle taime jõud ravivahendiks.

Unikaalsed tootmismeetodid

Oleme välja töötanud ainulaadsed tootmismeetodid, et kasutada ära loodusjõude.

Metallpeegel

Metallpeeglite tootmine on ainulaadne protsess, mis on nii aja- kui ka töömahukas. Näiteks kuldpeegli valmistamiseks vedeldatakse ja aurustatakse väike kogus seda väärismetalli, suurendades pidevalt kuumust vaakumis. Saadud metallpeegel ladestatakse klaaskolvi seintele. Seejärel kraabitakse see maha ja töödeldakse edasi erinevateks ravimiteks.

Potentseerimise protsess

Oleme välja töötanud oma potentseerimisprotsessi, mis põhineb Hahnemanni järgi klassikalisel meetodil. See toimub spetsiaalsetes ruumides, mis võimaldavad vaikset ja häireteta farmaatsiatööd. Lahjendusi loksutavad meie spetsiaalselt koolitatud eksperdid rütmiliselt käsitsi, et saada erinevaid tugevusi. Iga potentsiaal tekib inimese tegevuse kaudu. Potentseeriv töö nõuab oskusi, keskendumist, sisemist rahulikkust ja kogemusi. Erinevalt paljudest klassikalistest homöopaatilistest ravimitest on Weleda ravimitel üldiselt tõhus toime vaid mõnes etapis ja seetõttu sisaldavad need toimeainete analüütiliselt tuvastatavaid kontsentratsioone.

Taimsed metallid

Teine Weleda kasutatav spetsiaalne farmatseutiline protsess on metallide vegetabiliseerimine. Selle protsessi käigus toodetakse looduslikult esinevast metallist, näiteks tahkest hõbedast, tugevalt lahjendatud lahustuv preparaat. See toimib omamoodi väetisena mullale, kus saab ravimtaime kasvatada. See võimaldab taimel oma juurte kaudu metalli neelata, tugevdades ja dünaamiliselt seeläbi metalli. Õitsemise ajal taim koristatakse ja komposteeritakse. Järgmise aasta kevadel kasutatakse seda komposti sama taimeliigi uue peenra väetamiseks. Seda potentseerimisprotsessi korratakse veel kord ja seejärel töödeldakse kolmanda põlvkonna taim ravimiks. See ei sisalda mitte ainult taime kasulikke toimeid, vaid ka näiteks dünaamilise hõbeda omadusi, mis on kolme aasta jooksul taime eluprotsessi osana aktiveerunud.

Rh protseduur

Lühend Rh, mis esineb mõne Weleda ravimi nimetuses, tähistab “rütmi”. Seda farmatseutilist Rh-protsessi, mida praktiseerib ainult Weleda, kasutatakse spetsiaalsete vesipõhiste (nii alkoholivabade) preparaatide tootmiseks värsketest taimedest. Taimedest pressitud mahla kuumutatakse hommikul korduvalt 37 °C-ni ja segatakse rütmiliselt. Seejärel jahutatakse õhtul 4 °C-ni ja segatakse uuesti rütmiliselt. Valguse hulk, millega preparaat kokku puutub, muutub samuti vastavalt teatud rütmile. Saadud kääritatud preparaadid ei vaja täiendavaid säilitusaineid. Weleda kasutatav Rh-protsess on praegu integreerimisel Euroopa farmakopöasse (Ph. Eur.).