Meie lugu algab visioonist

Kuidas meie asutajad lõid meditsiinis ja nahahoolduses uue tee ning kuidas nad meid tänapäeval inspireerivad. Nii saavad tervis ja ilu areneda kooskõlas looduse ja inimesega.

Meie visioon on terve maailm

Enne Weleda asutamist korraldas Rudolf Steiner 1920. aastal oma esimese arstide kursuse. Selle loengusarja korraldas keemik Oskar Schmiedel. Järgmisel aastal võeti üle Oskar Schmiedeli asutatud "Laboratoorium Goetheanumis" Šveitsis. Saksamaal Schwäbisch Gmündis algas ravimite ja nahahooldustoodete kaubanduslik tootmine. Samal aastal asutas Ita Wegman Šveitsis praeguse Arlesheimi kliiniku. Tuginedes uutele antroposoofiast inspireeritud ideedele, töötasid meie asutajad välja julge visiooni, mis lähendab inimesi ja loodust.

Mis on antroposoofia?

Antroposoofia uurib seoseid. Weledas võimaldab meie arusaam inimeste ja taimede harmoonilisest sidemest välja töötada paremaid looduslikke tooteid. Antroposoofiline meditsiin suhtub inimesesse terviklikult ning edendab tervislikku tasakaalu keha, hinge ja vaimu vahel.

Meie nimi Weleda väljendab sügavat sidet inimese ja looduse vahel. "Veleda" oli tiitel, mis anti kunagi tarkadele, tervendavatele naistele.

Mis inspireeris meie asutajaid

Weleda asutasid inimesed, kes ihkasid paremat tulevikku ja läksid uutele suundadele. Arst Ita Wegman ning filosoof ja teadlane Rudolf Steiner mõistsid seoseid looduse ning inimkeha, hinge ja vaimu vahel. Nad hakkasid tootma looduslikest koostisosadest ravimeid ja kehahooldustooteid. Inimeste ja looduse vahelist seost võib näha ja tunda toodetes, mida valmistame teie tervise ja ilu huvides, ning ka äritegevuses.

Arstikursusest ravimtaimeaiani

  • 1920. aastal pidas Rudolf Steiner loenguid arstidele ja arstitudengitele. Tuntud kui esimene arstide kursus, tähistas see antroposoofilise meditsiini sündi.
  • Septembris 1920 ostis arst Ita Wegman Šveitsis Arlesheimis "väikese suure õunapuuga maja". 1921. aastal sai sellest maailma esimene antroposoofiline kliinik Arlesheimi kliinik (tuntud ka kui Ita Wegmani antroposoofiline kliinik).
  • 1921. aastal alustati Saksamaal Schwäbisch Gmündis farmaatsia- ja nahahooldustoodete kaubanduslikku tootmist.
  • 1922. aastal rajati Saksamaal Schwäbisch Gmündis esimene ravimtaimeaed. Tänapäeval kasvatame oma kaheksas Weleda aias üle maailma biodünaamilise põllumajanduse põhimõtete järgi ravimtaimi.

Meie tooted on saadaval kogu maailmas

Arstid, apteekrid ja mõttekaaslased ühendasid jõud ja asutasid oma Weleda esindused üle maailma. Täna leiate meie ravimeid ja looduskosmeetikat enam kui 50 riigist. Weledal on tütarettevõtted 20 riigis. Tarnime oma toorainet kogu maailmast. Eetilise biokaubanduse liidu (UEBT) kaasalgataja ja liikmena tagame rangete eetiliste kriteeriumide kohaldamise kõigis meie looduslike toorainete tarneahelates. Kasvatame oma ravimtaimi vastavalt biodünaamilise põllumajanduse põhimõtetele meie kaheksas Weleda aias üle maailma.