Mida jätkusuutlikkus meie jaoks tähendab

Jätkusuutlikkus on osa meie identiteedist. Meie ravimid ja looduslik nahahooldus ei ole mitte ainult teile kasulik. Püüame muuta oma äri veelgi tulevikukindlamaks ja jätkusuutlikumaks ning hoolime kliimast.

Võtame oma vastutust tõsiselt

Oleme jätkusuutlik ettevõte ja oleme oma pühendumuse eest pälvinud palju auhindu. Edendame biodünaamilist põllumajandust, terveid muldasid ja õiglasi suhteid oma viljeluspartneritega kogu maailmas. Nii nagu bioloogiline mitmekesisus on meie jaoks ülioluline, on seda ka kõikehõlmava kliimakaitsestrateegia omamine. Mõlemas valdkonnas läheneme oma vastutusele ennetavalt. Tegutseme sotsiaalselt vastutustundlikult, ökoloogiliselt mõistlikult ja majanduslikult edukalt.

Mõõdukus ja vastupidavus

Me juhime oma äri mõõdutundega kõiges, mida teeme. Me tahame võtta ainult nii palju, kui suudame tagasi anda. Tegelikult on meie eesmärk anda isegi rohkem tagasi, kui me võtame – see on jätkusuutlikkuse eesmärk. Mõnes ärivaldkonnas läheb meil juba praegu väga hästi ja teistes valdkondades töötame intensiivselt selle nimel. Jätkusuutlikkusel on palju pistmist vastupidavusega. Ettevõttena arendame vastupidavust erinevatel tasanditel. Meie biodünaamilised aiad ja tooraineprojektid üle maailma toetavad muldade ja kohalike ökosüsteemide vastupidavust. Ehitame vastupanuvõimet ka sotsiaalsel tasandil, koheldes lugupidavalt oma pikaajalisi viljeluspartnereid, makstes õiglast palka ja toetades sotsiaalseid projekte.

Minu isiklik lähenemine jätkusuutlikkusele on see, et mida vastupidavamad me oleme, seda jätkusuutlikumad me oleme.
Dr Stefan Siemer, jätkusuutlikkuse juht
98
protsenti kõigist tekkivatest jäätmetest võetakse ringlusse
100
protsenti taastuvatest allikatest toodetud elektrit kasutatakse meie oma hoonetes Weleda tootmisettevõtetes Šveitsis, Saksamaal ja Prantsusmaal.
60
protsenti meie pakenditest on valmistatud klaasist

Teeme kliimakaitseks veelgi rohkem

Kui Weleda 1921. aastal asutati, oli algusest peale selge, et meie äritegevus peab olema kooskõlas inimeste ja loodusega. Töötame bioloogilise mitmekesisuse ja looduskeskkonna tervise parandamise nimel. Kliima kaitsmine on selle osa. Töötame selle nimel, hankides oma elektrit taastuvatest energiaallikatest ja toetades tervete muldade algatusi. Samuti töötasime välja seemnestrateegia suurema bioloogilise mitmekesisuse suurendamiseks ja edendame taaskasutatud pakendite kasutamist.

Kuidas me kliimat kaitseme

 • Toodame 100 protsenti rohelise elektriga oma tootmisüksustes Saksamaal, Šveitsis ja Prantsusmaal.
 • Biodünaamiline põllumajandus suurendab mullas huumust, mis talletab suures koguses süsinikku. Seetõttu suurendame oma sertifitseeritud taimse tooraine biodünaamilist osakaalu
 • Nüüd kasutame oma Baby Care tootevalikus taaskasutatud PET-pudeleid (rPET). Ainuüksi see vähendab meie CO2 heitkoguseid 250 tonni CO2 heitkoguste võrra aastas. Jätkame oma pakendites kasutatava taaskasutatud materjali osakaalu oluliselt suurendamist.
 • Meie eesmärk on vähendada oma energiamahukust (energiatarbimine jagatud tootmismahuga) igal aastal 2,5 protsenti.
 • Arendame välja ülemaailmset säästva mobiilsuse ja logistika kontseptsiooni.
 • Loome läbipaistvuse oma kõige olulisemate taimsete toorainete tegelike kulude, sealhulgas kliimamõjude osas,

Oma tegeliku kuluarvestuse (TCA) osana hindame mahepõllumajanduse ja tavapõllumajanduse vahelisi erinevusi. See hõlmab süsinikdioksiidi heitkoguste, CO2 sidumise, veetarbimise, veereostuse, energiatarbimise, erosiooni ja pinnase moodustumise analüüsi. Võrdlustest selgub, et mahepõllunduse ja biodünaamilise põllumajanduse tegelik kulude tasakaal on palju parem kui tavapõllundusel.

Loodus palub meil olla hea partner.
Ueli Hurter, biodünaamiline põllumees ja Weleda direktorite nõukogu liige

Mis on tõeline kuluarvestus?

Tõeline kuluarvestus (TCA) paljastab ettevõtte tegevuse "varjatud kulud". Lisaks otsestele tootmiskuludele arvutatakse välja keskkonna- ja sotsiaalmõjud, mis sisalduvad toote hinnas ja bilanssides.

Me tahame Weledaga paremat maailma

Kas meile piisab sellest, kui me toodame vähem heitmeid või suurendame oma pakendite taaskasutatud sisaldust? Me ei arva nii. Teame, et on palju näiteid selle kohta, et maailm koos Weledaga on parem kui ilma Weledata. Näiteks biodünaamilise põllumajanduse ja meie pühendumuse kaudu tervetele muldadele. Muudes valdkondades, nagu pakendamine ja kliimakaitse, on meil veel tööd teha ja oleme seadnud uued ambitsioonikad eesmärgid. Teeme kõik endast oleneva, et meie majandustegevuse üldine tasakaal muutuks positiivsemaks.

Meie jätkusuutlikkuse kohustuse tunnustamine

We are proud to have received numerous awards:

 • Jätkusuutliku ilu auhinnad

 • Roheliste kaubamärkide auhind

 • Šveitsi Eetikaauhind

 • Saksamaa jätkusuutlikkuse auhind

 • Hea kaubamärgi auhind säästva pakendi eest

 • Arvukalt muid auhindu meie sertifitseeritud looduskosmeetikale