Miks me kasutame palmiõli?

Oleme pühendunud palmiõli säästvale kasvatamisele

Palmiõli on oluline tooraine ja seda ka looduskosmeetikas. Alates 2011. aastast oleme palmiõli hankinud sertifitseeritud maheviljelusest ja töötame vihmametsade kaitsmise nimel.

Palmiõli ei ole oma olemuselt halb

Looduslikku kosmeetikat on peaaegu võimatu ette kujutada ilma palmiõlita. Näiteks Weleda seebid sisaldavad toorpalmiõli ja paljud meie looduslikud nahahooldustooted sisaldavad palmi derivaate. Palmiõlil on mõned väga positiivsed omadused. Seda ei ole vaja keemiliselt karastada, püsib kuumutamisel stabiilne ja pika säilivusajaga. See on väga tõhus kultuur, mis vajab sama koguse õli tootmiseks palju vähem maad kui soja- või päevalilletaimed.

Säästev kasvatamine, mitte vihmametsade hävitamine

Kahjuks raiutakse õlipalmiistanduste jaoks sageli maha suured vihmametsaalad. Vihmametsade bioloogiline mitmekesisus on ainulaadne ja nende pinnas on tohutu süsinikuvaru. Vihmametsade maharaiumine mitte ainult ei hävita bioloogilist mitmekesisust kui elu alust, vaid kiirendab ka kliimamuutusi. Me tahame seda muuta. Alates 2011. aastast oleme hankinud Brasiiliast puhast orgaanilist ja õiglase kaubanduse palmiõli, mis tõendab, et selle kasvatamiseks ei hävitata ühtki vihmametsa.

Palmiistanduste jaoks pole vihmametsa

Kosmeetikas kasutatakse palmiõli palju vähem kui toiduks. Sellegipoolest oleme pühendunud selle tagamisele, et palmiõliistanduste jaoks ei raiuta enam vihmametsa. See on ainus viis säilitada bioloogilist mitmekesisust, kaitsta kliimat ja toota samaaegselt jätkusuutlikku palmiõli. Liigikaitse on kliimakaitse. Oleme pikka aega pooldanud palmiistandusi, mis on istutatud maa-alale, kus vihmametsa pole vaja raiuda.

Oleme pühendunud lahenduste leidmisele

Töötame selle nimel, et kompenseerida palmipõhiste toorainete kasutamist riikides, kus õlipalmi kasvatatakse. Paljud õlipalmiistandused hävitavad vihmametsa ja koos sellega paljude loomade, näiteks Borneo orangutanide elupaiku. Borneo Orangutan Survival Foundation (BOSF) teeb koostööd Indoneesia inimestega, et kaitsta viimaseid allesjäänud orangutane ja nende elupaika.

BOSF juhib maailma suurimat primaatide kaitseprojekti, mille saarel on kaks keskust, kus ta päästab noori vanemateta jäänud orangutane  ja vabastab nad kaitsealustesse vihmametsaaladesse. Palmiõli tootmise mõjude all kannatavate primaatide abistamiseks ja kohaliku bioloogilise mitmekesisuse kaitsmiseks tegime koostööd selle Saksamaa partnerorganisatsiooniga BOS Germany. Selle partnerluse kaudu toetame Borneo kogukonna jätkusuutlikku arengut ja vihmametsade taasmetsastamist, et orangutanidel oleks taas kodu.

Mõtlen sageli sellele, kui täiuslik on loodus – ja et minu töö aitab seda täiuslikkuse seisundit säilitada.

Annette Piperidis, Weleda säästva hankimise juht