Hoolime bioloogilise mitmekesisuse eest kogu maailmas

Looduslike nahahooldus- ja farmaatsiatoodete valmistamisel käsitleme maakera ressursse igal sammul hoolikalt – alustades külvatavatest seemnetest. Seda tehes kaitseme bioloogilist mitmekesisust ja hoolitseme tervete muldade eest kogu maailmas.

Heaks eluks maa peal vajame bioloogilist mitmekesisust

Miks on bioloogiline mitmekesisus nii oluline? See on elustiku mitmekesisus maa peal kõigil tasanditel: alates ökosüsteemide (nt metsad, niidud ja järved) mitmekesisusest kuni taimede ja loomaliikide mitmekesisuseni. Erinevate eluvormide süsteem mõjutab kogu meie planeedi elu ja on väga tundlik. Selle tasakaal tagab meie heaolu. Seetõttu teeme palju tööd bioloogilise mitmekesisuse säilitamise, kaitsmise ja suurendamise nimel.

Biodünaamiline kasvatamine: tervislik põlluharimisviis

Kõik, mis meie aedades kasvab ja õitseb, on kasvatatud biodünaamilise põlluharimise põhimõtete järgi. Muidugi ei kasuta me keemilisi väetisi ega pestitsiide. Näeme oma aedu ökosüsteemidena, kus taimed, pinnas ja loomad õitsevad nii maa peal kui ka all. Soovime, et need organismid oleksid terved ja tasakaalus: see on ainus viis tagada, et loodus ja inimesed oleksid terved. Meie asutajad aitasid biodünaamilise põllumajanduse idee ellu viia. Nüüd aitame oma toorainepartneritel seda säästvat põllumajandusviisi omaks võtta.

Elu püüdleb alati mitmekesisuse poole.
Ueli Hurter, biodünaamiline põllumees ja Weleda direktorite nõukogu liige

Biodünaamilise põllumajanduse päritolu

1924. aastal küsis rühm põllumehi praeguses Poolas Breslau lähedal Koberwitzi mõisas nõu teadlaselt ja filosoofilt Rudolf Steinerilt, ühelt Weleda asutajatest. Põllumehed olid mures: nende toodangu kvaliteet, mulla viljakus ning taimede ja loomade tervis olid märgatavalt halvenenud. Põllumeeste palvel pidas Steiner loengusarja teemal "Põllumajanduse õitseng". See tähistas mahepõllumajanduse sündi.

Meie pühendumus tervetele muldadele

Meie Weleda jätkusuutlikkuse kohustus ulatub kaugemale kvaliteetsete orgaaniliste toorainete hankimisest. Samuti hoolime sellest, kuidas neid kasvatatakse. Muld mängib olulist rolli: see on taimede tervisliku arengu eeltingimus. Meie looduslikud põlluharimismeetodid hoiavad mulla terve ja toitainerikka huumusega täis, pakkudes kodu paljudele kasulikele organismidele, nagu vihmaussid. Nad muudavad mulla viljakaks, et terved taimed saaksid areneda. Me ekstraheerime nendest taimedest toitvaid aineid oma looduslike nahahooldustoodete ja ravimite jaoks.

Meie aiad on ökosüsteemid, kus bioloogiline mitmekesisus õitseb

Meie kaheksa Weleda ravimtaimeaeda asuvad erineva sisuga ja on bioloogilise mitmekesisuse keskused. Siin kasvatame oma ravimite ja looduskosmeetika jaoks tervislikke taimi. Biodünaamilise põllumajanduse põhimõtteid rakendades oleme loonud vastupidavad ökosüsteemid, mis tulevad hästi toime kuumuse, vihma ja põuaga ning kus bioloogiline mitmekesisus saab areneda.

Oma seemnestrateegiaga tahame kaasa aidata sellele, et maheseemned oleksid ka tulevikus põllumeestele kättesaadavad.
Anette Engel on Weleda tooraine ostmise juht

Oleme pühendunud seemnete mitmekesisusele

Seemned peavad olema avatud tolmeldamisega. Põhjus on selles, et samade omadustega taimi, nagu näiteks resistentsus, saab uuesti kasvatada ainult avatud tolmeldavatest seemnetest. Oma seemnestrateegiaga töötame selle nimel, et säilitada bioloogilist mitmekesisust ja kaitsta looduslike toorainete olemasolu. Selle jõupingutuse osana toetame ka teisi algatusi, nagu Save our Seeds. Oleme organisatsiooni Sunflower Initiative for Bio-Seeds (IBS, Initiative Bio-Saatgut Sonnenblumen) asutajaliige, mille eesmärk on aretada hübriidseemnetest avatolmlevaid maheseemneid. Oleme ka ravimtaimede biodünaamilist kasvatamist ja paljundamist edendava ühenduse Hortus officinarum liige ja kaasasutaja.

Kasvatame oma taimi teie heaolu nimel hoolikalt

Biodünaamilises põllumajanduses on oluline roll kompostil, fermenteeritud nõgeseteel ja muudel preparaatidel: need tagavad mulla viljakuse. Meie eesmärk mulla eest hoolitsemisel ei ole pinnase ülekasutamine kurnata, vaid pigem õhutada mulda ja rikastada seda looduslike toitainetega. Siin on kolm võimalust, kuidas me loomulikult tugevdame oma taimi ja parandame nende vastupidavust kahjuritele:

Horn silica

Sarvränidioksiid nõuab põhjalikku ettevalmistust. Peeneks jahvatatud kvarts, mis on valgust salvestav mineraal, täidetakse lehmasarvesse ja maetakse seejärel maa sisse, avaldades sellele päikese ja kuumuse mõju. Seejärel võtavad meie aednikud väikese koguse Horn Silica preparaati ja segavad seda rütmiliselt vees. Seda dünaamilist preparaati pihustatakse seejärel peene uduna meie taimedele. Sarvränidioksiid tugevdab taimi ja stimuleerib nende tervislikku arengut – täpselt nagu siis, kui inimesed söövad oma immuunsüsteemi tugevdamiseks tervislikku toitu.

Kompost

Kompost on koht, kus kõik lõpeb ja algab uuesti. Kõik, mis meie aiapeenarde ja põldude hooldamisest ja koristamisest üle jääb, kasutatakse hästi ära. Kompostimine muudab aiajäätmed toitaineterikkaks huumuseks.

Kääritatud nõgese tee

Taimede tugevdamiseks kasutame oma aedades kõrvenõgese preparaati. See on nii looduslik kahjuritõrjevahend kui ka taimne vedelväetis. Nõgesetee valmistamiseks asetatakse värsked nõgesetaimed vette, kus lastakse neil umbes kaks nädalat päikesesoojus käärida. Saadud preparaat lahjendatakse veega ja pihustatakse seejärel taimedele.