Meie tooraine hangitakse eetiliselt ja säästvalt

Oleme võtnud endale kohustuse tagada, et meie tooraine pärineb eetiliselt. Seetõttu on meil alates 2018. aastast Eetilise Biokaubanduse Liit.

Meie tarneahel on jätkusuutlik ja õiglane

Kui ostate meie looduslikke nahahooldustooteid, toetate te maailma, kus nii inimesed kui ka bioloogiline mitmekesisus võivad areneda. Me ei taga mitte ainult seda, et meie looduslikke tooraineid kasvatatakse mahepõllumajanduslikult või biodünaamiliselt, vaid ka selle, et inimesi, kes neid kasvatavad ja koristavad, koheldakse õiglaselt ja lugupidavalt. Samuti tahame, et oleks võimalik jälgida oma looduslikke tooraineid nende päritoluni. Eetilise biokaubanduse liidu (UEBT) liikmena järgime organisatsiooni seatud rangeid sotsiaalseid, majanduslikke ja ökoloogilisi kriteeriume. Selles määratletud väärtused on kasulikud nii inimestele kui ka planeedile.

Meie pühendumus jätkusuutlikule hankimisele

Üle 80 protsendi meie sertifitseeritud toorainest pärineb sertifitseeritud mahepõllumajandusest ja võimalusel biodünaamilisest põllumajandusest. Töötame selle nimel, et seda protsenti igal aastal tõsta. Uute partnerluste kaudu sertifitseeritud mahetootjatega ning uute mahe- ja biodünaamiliste viljelusprojektide kaudu. Samuti paneme suurt rõhku oma koostisosade kvaliteedile. Paljud taimed, mida kasutame oma looduskosmeetika ja ravimite valmistamiseks, on kasvatatud meie enda aedades. Samuti hangime toorainet pikaajaliste partnerite kaudu.

Meie visioon on olla meie tööstusharu eetilise ja jätkusuutliku hankimise etalonettevõte.
100
protsenti Weleda looduskosmeetikatoodete tarneahelatest on auditeeritud UEBT standardi järgi
250
ruutkilomeetreid kasvatab Weleda mahepõllumajanduslikult kogu maailmas
80
protsenti on Weledas kasutatud keskmine sertifitseeritud tooraine kogus
1000
Weleda toodete aluseks on loodusest pärit ained

Eetiline hankimine on esmatähtis

Soovime, et teaksite täpselt, mida te meilt saate. Seetõttu oleme alates 2011. aastast olnud UEBT täisliige ja taganud, et kõik meie looduslike toorainete tarneahelad vastavad selle standarditele – kuni taimede päritoluni välja. 2018. aastal saime sertifikaadi UEBT Sourcing with Respect. UEBT standard edendab säästvat kohalikku arengut ning bioloogilise mitmekesisuse kaitset ja teadlikku kasutamist. Sertifitseerimisprotsessi osana auditeerib UEBT kõigi meie looduslikes kosmeetikatoodetes kasutatavate looduslike toorainete tarneahelaid. UEBT sertifikaadiga garanteerime, et säilitame ja kasutame bioloogilist mitmekesisust parimal võimalikul viisil taimekasvatuse, saagikoristuse ja edasise töötlemise käigus. Samuti oleme kohustunud kohtlema kõiki oma viljeluspartnereid õiglaselt ja võrdselt, austama inim- ja tööõigusi ning toetama kogukonna arengut.

Eetilise biokaubanduse liit (UEBT)

UEBT on mittetulundusühing, mille eesmärk on aidata kaasa tegevusele, kus kõik inimesed ja bioloogiline mitmekesisus õitsevad. See toimib looduse taastamiseks ja inimestele parema tuleviku kindlustamiseks, hankides koostisaineid bioloogilisest mitmekesisusest eetiliselt. See sai alguse ÜRO algatusest ja säilitab tugevad partnerlussuhted ÜRO organisatsioonidega. Näiteks bioloogilise mitmekesisuse konventsioon (CBD) ja kaubandus- ja arengukonverentsi biokaubanduse algatus (UNCTAD).

UEBT standardi 7 põhimõtet

  1. Bioloogilise mitmekesisuse säilitamine
  2. Elurikkuse säästev kasutamine
  3. Bioloogilise mitmekesisuse kasutamisest saadava kasu õiglane ja võrdne jagamine
  4. Sotsiaal-majanduslik jätkusuutlikkus (tootmine, finants- ja turujuhtimine)
  5. Vastavus riiklikele ja rahvusvahelistele õigusaktidele
  6. BioTrade'i tegevuses osalejate õiguste austamine
  7. Selgus maaomandi, kasutusõiguse ja loodusvaradele juurdepääsu osas

Avastage meie tooraine allikas

Lõhnav lavendel Moldovast

Moldova põllud on täidetud lõhnava lavendli säravate lillade õitega. Põldude servades töötlevad mobiilsed destilleerimisseadmed värskelt korjatud taimed eeterlikuks õliks. Vaid paarkümmend aastat tagasi polnud Moldovas lavendlil peaaegu üldse turgu. Tänapäeval annab see meile suures koguses lavendlit Weleda looduslike nahahooldustoodete tootmiseks. Tore on näha, mis sealkandis toimub: meie partner on lisanud kalavarusid põldude lähedal asuvale järvele, lõiganud tagasi kinnikasvanud pilliroogu ja püstitanud mesitarusid. Siin pole oluline mitte ainult mulla kvaliteet, vaid ka selle bioloogiline mitmekesisus. Ainult siis on loodus terve. Seetõttu teeme praegu koostööd külaelanikega, et aidata neil biodünaamilisele põllumajandusele üle minna.

Väärtuslik sandlipuuõli Uus-Kaledooniast

Sandlipuuõli, mida kasutame mõnes oma tootes lõhnaainena, pärineb ühelt Vaikse ookeani lõunaosas asuvalt Uus-Kaledoonia saarelt. Õli ammutatakse puude puidust. Kuna sandlipuu on eriti haruldane, on iga puu märgistatud GPS-anduriga, et vältida ebaseaduslikku ülestöötamist. Inimesed kohtlevad seda väärtuslikku loodusvara hoolikalt. Kontrollimaks, kas puu on koristamiseks piisavalt küps, puuritakse puidu sisse pisike auk. Seejärel suletakse auk uuesti vaiguga, et puu saaks vajadusel edasi kasvada. Olime kohal, kui puid koristati, külastasime puiduveskit ja õlipiirituse tehast ning jälgisime, kuidas pehmetest puidutükkidest ekstraheeriti lõhnavat sandlipuuõli.

Arnika metsik kollektsioon

Euroopa tõenäoliselt kõige rikkalikum arnikaallikas kasvab metsikult Rumeenia Karpaatides. Weleda aitab seda ressurssi kaitsta ja toetab kohalikke inimesi. Ainuüksi heinamaa ei anna põllumehele tavaliselt suurt midagi. Aga kui seal kasvab arnika, pakub heinamaa täiendavat sissetulekuallikat, andes omanikule tõuke see algsesse olekusse jätta. Need looduslikud taimed kogutakse ja töödeldakse rangete jätkusuutlikkuse ja kvaliteedistandardite järgi, mida kohalikud korjajad õpivad koolitustes.

Ratanhia Andidest

Igal aastal teeb Peruus asuv perekond pika teekonna Andide tasandikele, et koristada Weleda jaoks Ratanhia taimi ja juuri. Loomulikult on meil sertifitseeritud metsiku kogumise luba; meile on oluline, et me ka seda taimeliiki kaitseme. Kui palju taime seal on? Kas pinnase tingimused on muutunud? Kas eelmisest aastast on midagi muutunud? Kõik on hoolikalt jälgitud ja dokumenteeritud. Selleks, et otsustada, millist metsniitudest tuleks koristada, konsulteerime kohalike ülikoolide ja looduskaitseorganisatsioonide ekspertidega.